0
0

0
5

Chceme sa pozerať na život z perspektívy neba...
Sme skupina mladých laikov, ktorá v spolupráci so Saleziánmi don Bosca pripravuje od roku 2003 duchovné cvičenia pre mladých duchom. Inšpirovaní skúsenosťou práce v Škole pre animátorov, tvoríme hlboko zážitkový program. Opierame sa o učenie a tradíciu Katolíckej Cirkvi a čerpáme z dielne moderných autorov a škôl pre spiritualitu (sv. Ján Bosco, Ján Pavol II., C. S. Lewis, M. I. Rupnik, Richard Rohr, Max Kašparů, Tomáš Špidlík, Tomáš Halík... ). Každoročne vytvárame program s novou témou a ponúkame duchovné cvičenia v niekoľkých turnusoch podľa záujmu. Kňazskú službu poskytujú spravidla saleziáni. Od roku 2012 sme jedným z projektov občianskeho združenia ZAOSTRI NA RODINU.
Duchovné cvičenia realizuje široký team:
 • tí, ktorí tému a dynamiky DC v danom roku pripravujú
 • kňaz, ktorý prichádza slúžiť na DC
 • kuchári
 • správca www stránky
 • sponzori - ktorí prispievajú modlitbou, alebo finančne
 • a samozrejme JEHO silná a stála PRÍTOMNOSŤ
 • KONTAKT:
  prihlaska@duchovnecvicenia.sk,
  033/55 04 642, 0903/590 364, 0948/879 454
  Anastázia Strečková
  Študovala na MtF STU v Trnave, odbor strojárska technológia a doplnkové pedagogické štúdium. Získala pedagogickú spôsobilosť pre vyučovanie náboženstva a etickej výchovy. Pôsobila 13 rokov ako učiteľka na SOU energetickom Trnava. Obhájila I. a II. kvalifikačnú skúšku. Pôsobila dva roky ako metodička na ústredí DOMKY. Momentálne sa stará o svojho otca vo Zvolene a popri tom sa angažuje pre občianske združenia ZAOSTRI NA RODINU a Školský network. Intenzívne uvažuje kadiaľ, ako a s kým kráčať ďalej. Stále viac a stále radšej oddychuje a vychutnáva si život, čomu ju učia mnohí priatelia. Slobodná, 45 rokov.

  Martin Brestovanský
  Ženatý so záväzkami (záväzok je pocta slobode), tri deti. Pracuje na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity so zameraním na pedagogickú a sociálnu komunikáciu, teóriu a metodiku etickej vychovy, pedagogiku voľného času a animáciu. 34 rokov.

  Tomáš Doboš
  Pracuje ako softvérový analytik v spoločnosti AITEN, a.s., Trnava. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, fakultu podnikového manažmentu, odbor personálny manažment; teológiu na RKCMBF UK v Bratislave. Salezián spolupracovník, darca krvi, rekreačný športovec, milovník krásnych žien (manželka a 3 dcéry). 35 rokov.

  Kamil Žiška
  Vyštudoval VŠMU odbor divadelná réžia. Píše hry, režíruje, skladá hudbu a stále hľadá divadelné námety. V lete 2006 bol v Santiagu de Compostela a bolo to pre neho veľmi podstatné. Je slobodný a ešte chvíľu bude. Má rád knihy rôzneho druhu. Páčia sa mu zanietení ľudia v rôznych profesiách. Naposledy režíroval divadelné predstavenie Čiernobiele srdce (o Charlim Chaplinovi) v divadle LUDUS. Z duchovných autorov ma rád kardinála Tomáša Špidlíka - jeho praktické uvažovanie o viere a radosti, ktorá z toho vyplýva. Chcel by raz robiť film. Je to jeho sen. Už vie aj o čom. 33 rokov.

  Viliam Sládek
  Pochádza zo Žiliny, kde aj vyrastal. Momentálne zaviatý na nejaký čas do Banskej Bystrice, kde prežíva pestrosť a dobrodružstvo života. Pôsobí v zdravotníctve a veľmi rád trávi zvyšný čas v prírode. Ak sa s ním stretnete, verte že sa dozviete oveľa viac. 27 rokov.

  Jozef Komloš Fúzik, sdb
  Narodený: Radatice r. 1960. Mechanik klávesových hudobných nástrojov od r. 1978. Emigroval r. 1987. Prvé rehoľné sľuby r. 1989 Rím. Kňazom v Prešove r. 1996. Šport a turistika skoro každého druhu. Obľubujem východ slnka z Tatranských končiarov. Na duchovné cvičenia ma pozvala Nasťa: Poď si s nami odpočinúť. Snažím sa na nich byť jedným z vás. Nenútene ale rád ponúknuť kňazskú službu.

  Andrej Drgoň
  Narodil sa v rodine „chudobného“ elektrikára a krajčírky. Má dvoch súrodencov. Vyrastal v Trnave na Kopánke, kde okrem iného prvý krát v živote stretol saleziánov. Študoval na SPŠ v Trnave neskôr na STU MTF v Trnave. Ukončil štúdium ako inžinier aplikovanej informatiky a automatizácie v priemysle. Dnes pracuje ako chlapec pre všetko (QA, archívár, projektový manažér a iné ...) pri projekte prípravy vyraďovania jadrovej elektrárne. K jeho záľubám patrí šport (dnes už iba rekreačne) predovšetkým basketbal, tenis, squash a iné. Rád si pozrie dobrý film, občas zájde do divadla. Chodí po horách a iné. Má zvláštny zmysel pre humor. Ako sám hovorí :“Rád robím veci, rád stretávam ľudí ...“ Má rád Luccku! a je s ňou šťastne ženatý :)

  Pavol Boka, sdb
  Viliam Riško, sdb
  Laco Baranyai, sdb
  Anna Kilimajerová
  Michal Vojtaš, sdb
  plk. Marko Trochan
  Imrich Horváth, sdb
  Milan Janák, sdb
  Vlado Sopkanič, sdb
  Stano Somora, sdb
  Peter Palušák, sdb
  Igor Hajzok, sdb
  Ján Holubčík, sdb
  Ondrej Puček, sdb
  Luigi Banovič, sdb
  Marian Sarňák, sdb
  Jozef Skala, sdb
  Štefan Turanský, sdb
  Ján Martiška, sdb
  Michal Nižňanský, OSPPE
  Ondrej Miliczki, sdb
  Martin Rožek, sdb

  ... a mnohí ktorí nás inšpirujú, podporujú, chránia, kritizujú, ľúbia... a tak nám pomáhajú na našej ceste k NEMU.
  0

  rybka.sk